مرکل: اکثر قریب به اتفاق مسلمانان آلمان بر اساس قانون اساسی ما عمل می‌کنند

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان اظهارات اخیر حزب ضد یوروی "جایگزینی برای آلمان" مبنی بر اینکه اسلام و قانون اساسی آلمان با هم سازگاری ندارد را رد کرده و گفت: ما در آلمان بر اساس قانون اساسی، آزادی تضمین شده برای عبادات مذهبی داریم و این مسئله همچنین برای مسلمانان در کشور ما معتبر است.

وی که امروز بعد از یک دیدار با رئیس جمهور اندونزی در برلین سخن می گفت همچنین تصریح کرد که تجربه نشان داده است که اکثریت قریب به اتفاق مسلمانان اینجا در چارچوب قانون اساسی عمل می کنند. اگر این طور نباشد سازمان های امنیتی در این باره تصمیم گیری می کنند. اما معمولا و اکثریت قریب به اتفاق آن ها دقیقا منطبق با آنچه در قانون اساسی ما درج شده است عمل می کنند.

"استفان زایبرت" سخنگوی دولت نیز با اشاره به ماده 4 قانون اساسی، بر آزادی عقیده، مذهب و اعتقادات ایدئولوژیک و آزادی برای انجام عبادات مذهبی در آلمان تاکید کرده و آن را معتبر دانست.

وی از تاکید مرکل بر جایگاه ویژه اسلام در آلمان سخن گفته و اظهار داشت که صدر اعظم  بارها تاکید کرده است که اسلام بدون شک به آلمان تعلق دارد.

اخیرا دو تن از مقامات بلند پایه حزب ضد یوروی آلمان اسلام را ایدئولوژیی معرفی کرده اند که با قانون اساسی سازگاری ندارد. آن ها اعلام کردند که یک سیاست آشکار انتقادی نسبت به اسلام را در نقطه مرکزی برنامه های حزب خود قرار می دهند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرکل: اکثر قریب به اتفاق مسلمانان آلمان بر اساس قانون اساسی ما عمل می‌کنند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-7506) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین