منع گردشگران آلمانی از گفتن جُک در ترکیه

به گزارش افکارنیوز،

یک کُمدین آلمانی به نام "یان بومرمان" در برنامه تلویزیونی اش شعری طنزآمیز در خصوص "رجب طیب اردوغان،" رئیس جمهور ترکیه خواند که این مسئله مشکلاتی برای وی بوجود آورد.

این مسئله خشم اردوغان را برانگیخت و وی از "آنگلا مرکل،" صدراعظم آلمان خواست بومرمانرا به دلیل این شوخی زشت مجازات کند. جالب است که مرکل نیز با این مسئله موافقت کرد و برای بررسی این موضوع پرونده ای قضایی تشکیل داد.

حالا در وبسایت وزارت امور خارجه آلمان به گردشگران آلمانی توصیه شده است زمان سفر به ترکیه، جُک نگویند و همچنین اظهارات سیاسی علیه دولت این کشور بیان نکنند.

بومرمان35 ساله در صفحه فیسبوک خود نوشت: من این جُک را در برنامه تلویزیونی بیان کردم تا بینندگان بیشتر به گفته های من توجه کنند. گفتن این جُک برایم گران تمام شد و دیگر نمی توانم در خصوص هیچ کس جُک بسازم.

حمایت مرکل از اردوغان نگرانی هایی را برانگیخت در خصوص اینکه آلمان حاضر است به قیمت ناامید کردن مردمش، ترکیه را کنار خود نگه دارد.

دولت آلمان خطاب به شهروندانش: لطفا در ترکیه جُک نگویید!+ تصاویر

اعتراض مردم آلمان

دولت آلمان خطاب به شهروندانش: لطفا در ترکیه جُک نگویید!+ تصاویر

یان بومرمان

دولت آلمان خطاب به شهروندانش: لطفا در ترکیه جُک نگویید!+ تصاویر

 


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «منع گردشگران آلمانی از گفتن جُک در ترکیه» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-7549) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز