زنان می‌توانند جلوی این بیماری کشنده مردان را بگیرند

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا،  محققان طی این مطالعه 800 زوج آمریکایی 55 الی 90 ساله را مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند که در مردان متأهل در مقایسه با مجردها حدود 20 درصد احتمال انجام کلونوسکوپی بیشتر است.
اما این امر در مورد زنان صدق نمی‌کرد؛ زنان متأهل چه راضی و چه ناراضی از همسرانشان در مقایسه با مجردها در این مورد برتری نداشتند و تحصیلات همسر آنها نیز هیچ تاثیری در این احتمال نداشت.
به گفته محققان زنان به عنوان دروازه‌های سلامتی در خانواده محسوب می‌شوند که گزینه‌های سلامتی و تصمیمات مرتبط با آن را کنترل می‌کنند و راهکارهای آنان می‌تواند تأثیری مهم در سلامتی افراد بر جای بگذارد. اما در مقابل زنان فواید کمتری در رابطه با سلامتی‌شان پس از ازدواج به دست می‌آورند و حمایت‌های خود را از جانب دوست و اقوام به دست می‌آورند.
در واقع زنانی که از نظر احساسی در ازدواجشان موفق‌تر بوده‌اند، بیشتر احتمال دارد که رفتارهای سالم برای همسرانشان را تشویق کنند و شوهران نیز با مشاهده رفتار حمایت‌گرانه زنانشان این نصیحت‌ها را بیشتر به کار می‌بندند.
مردان به‌طور کلی دوست ندارند که درباره بررسی سرطانشان صحبت کنند، اما نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که هنگام تشویق و حمایت همسرانشان، آنها برای انجام این کار ترغیب می‌شوند.


کلید ‫واژه‌های مطلب:

بیماری کشنده مردان

|

سرطان روده

|


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زنان می‌توانند جلوی این بیماری کشنده مردان را بگیرند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-7632) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین