همین حالا QuickTime را از کامپیوترهای ویندوزی حذف کنید

متاسفانه آسیب‌پذیری‎های امنیتی مختلفی در نرم‌افزار QuickTime شناسایی شده است، تنها دو نمونه بحرانی آن طی همین هفته گذشته گزارش شده است که می‎تواند این امکان را برای مجرمان فراهم کند تا در صورتی که کاربران دستگاهی که QuickTime در آن نصب شده بدافزاري را اجرا کرده یا به یک وب‎سایت مخرب سر بزنند (که در آن یک خرابکار می‎تواند با پیشنهادات اغوا کننده و نشر آن در صفحات جامعه مجازی و غیره شما را به دام حملات فیشینگ بیاندازد) به کامپیوترها نفوذ کنند. بدون استفاده از بسته‌های امنیتی معرفی شده توسط اپل، نرم‌افزار QuickTime خطرات جدی را برای کسانی که آن را اجرا می‎کنند به همراه خواهد داشت.

طی چند ساله گذشته اپل به نگهداری QuickTime برای ویندوز ادامه داده است و نسخه‎های به‎روزرسانی شده که آسیب‌پذیری‎های امنیتی را پوشش داده و سایر باگ‎ها را نیز برطرف می‎کند را ارائه داده است. اما این شرکت مدتی است که به پشتیبانی خود از QuickTime در پلتفرم ویندوز خاتمه داده است و از ژانویه امسال نسخه به‎روزرسانی شده دیگری را منتشر نکرده است و دیگر برنامه‎ای برای ارائه بسته‌های اصلاحی جديد ندارد.

نسخه تحت ویندوز QuickTime هنوز برای دانلود موجود است و همچنان مثل گذشته به خوبی کار می‎کند، اما به طور بالقوه عاملی برای آسیب‌پذیری‎های جدی است و نباید دیگر از آن (به ویژه کامپیوترهایی که به اینترنت متصل می‎شوند) استفاده کرد. هشدار وزارت امنیت داخلی ایالات متحده در مورد چگونگی محافظت افراد کاملا واضح و مشخص بود: «تنها راه موجود برای جلوگیری از این گونه خطرات حذف نرم‌افزار QuickTime از روی ویندوز است.»

در حقيقت، امروز دیگر دلیل خاصی وجود ندارد که لازم باشد کسی QuickTime را روی یک کامپیوتر ویندوز اجرا کند، گزینه‎های بسیار بهتر دیگری برای تماشای ویدیو وجود دارد و خیلی از نرم‌افزارهای جدید می‎توانند تمام فرمت‎هایی را که QuickTime قادر به پخش آنها است را پشتیبانی کنند.

حذف QuickTime ساده است و مراحل آن مانند فرآیند استاندارد حدف نرم‌افزار از ویندوز انجام می‎شود، بنابراین همین امروز این کار را انجام دهید. اگر مطمئن نیستید که قبلا QuickTime  را نصب کرده‎اید، دستورالعمل استاندارد حذف را اجرا کرده و در فهرست برنامه‎های نصب شده به دنبال QuickTime بگردید.

  • QuickTime - ویندوز - هک

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همین حالا QuickTime را از کامپیوترهای ویندوزی حذف کنید» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( شبکه ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-7636) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : شبکه