منابع مالی فارس از این استان خارج نمی شود

به گزارش ایرنا فرزاد توکل مقدم، چهارشنبه در جمع خبرنگاران در شیراز افزود: کاش کسانی که اینگونه مطالب را بیان می کنند، قبل از طرح آن با کارشناسان و مدیران بانک هم مشورت می کردند.
وی بیان کرد: طبق قانون، هیچ بانکی نمی تواند 100 درصد منابع خود را صرف تسهیلات کند چرا که بین 10 تا 15 درصد این منابع نزد بانک مرکزی تودیع می شود و بخشی از آن هم به عنوان منابع داخلی نزد بانک عامل می ماند، بنابراین تنها 80 تا 85 درصد از کل منابع، به ارائه تسهیلات بانکی اختصاص می یابد.
توکل مقدم، مشتری مداری را از اولویت های اصلی این بانک برشمرد و بیان کرد: با وجود اینکه این بانک یک بانک تخصصی در حوزه صنعت محسوب نمی شود اما سال گذشته حدود 20 درصد از مجموع تسهیلات پرداختی آن به بخش صنعت اختصاص یافت.
مدیر امورشعب بانک صادرات استان فارس، هم افزایی این بانک با صنایع و سرمایه گذاران را خوب توصیف کرد و بیان داشت: با وجود مطالبات کلان بانکی، تاکنون هیچ یک از صنایع از سوی این بانک به مراجع قضایی معرفی نشده اند و یا اقدام به توقیف هیچ یک از وثیقه های صنایع نکرده ایم.
وی، در مورد میزان جذب سرمایه سپرد ‌گذاران از سوی این بانک در سال 94 هم گفت: هر چند سهم منابع جذب شده در ماه های مختلف متغیر است اما آخرین آمارها نشان می دهد بانک صادرات 18 و نیم درصد کل منابع مالی را جذب کرده و پارسال در مقایسه با سال 93 شاهد رشد 24 درصدی منابع و حجم سپرده های بانکی نزد این بانک بوده ایم.
توکل مقدم، حجم سپرده های مالی بانک صادرات فارس از منابع کل این بانک در کشور را پنج درصد اعلام کرد و افزود: این بانک در فعالیت های توسعه ای در حوزه عمران شهری فعالیت و مشارکت خوبی داشته و نمونه بارز آن مشارکت این بانک در پروژه مترو شیراز و همکاری در قالب کنسرسیوم بانکی، طرح های صنعتی، خدماتی و عمرانی است.
وی، در باره برگزاری آیین قدردانی از بهره برداران پایانه های فروش که بیشترین حجم و تعداد تراکنش را در سال 94 داشته اند هم گفت: این اقدام با هدف ترغیب مشتریان به استفاده از خدمات غیرحضوری و الکترونیکی بانکی انجام شده است.
6122 /6118

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «منابع مالی فارس از این استان خارج نمی شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-88777) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا