ورود 37 کامیون حامل کمک های بشردوستانه به معظمیه شام سوریه

به گزارش پایگاه خبری العهد از سوریه، این کاروان کمک های بشر دوستانه که با نظارت سازمان ملل متحد و از طریق هلال احمر سوریه وارد معظمیه شام شده، شامل 30 کامیون حامل مواد غذایی و هفت کامیون دیگر حامل دارو و تجهیزات پزشکی است.
ساعاتی پیش نیز سازمان صلیب سرخ جهانی از ورود نخستین محموله های کمک های بشردوستانه به شهر داریا در سوریه خبر داده بود.
بر اساس گزارش ها، پنج کامیون حامل کمک های بشر دوستانه با نظارت سازمان ملل متحد و هلال احمر سوریه وارد شهر داریا واقع در غوطه غربی دمشق شده است.
در حالی منابع خبری از ورود کاروان های کمک های بشر دوستانه به شهر داریا و معظمیه شام خبر می دهند که پیشتر مشاور «استفان دمیستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه درباره پیامدهای نرسیدن کاروان های کمک های بشردوستانه به شهرهای داریا و معظمیه سوریه هشدار داده بود.
از سوی دیگر امروز هواپیماهای باری روسیه 16 محموله از کمک های بشر دوستانه را بر فراز محله های محاصره شده شهر دیر الزور فرو ریختند.
تعدادی از شهرها و روستاهای حومه حمص و ریف دمشق سوریه همچنان در محاصره تروریست ها قرار دارد.
بیش از چهار میلیون نفر از مردم سوریه در مناطقی زندگی می کنند که تحت محاصره اند یا دسترسی به غذا و دارو در آن چندان راحت نیست.
خاورم**9365**1565

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ورود 37 کامیون حامل کمک های بشردوستانه به معظمیه شام سوریه» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-88836) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا