فرمانده مرزبانی کشور: کشف کالای قاچاق در کشور افزایش یافته است

به گزارش ایرنا سردار سرتیپ قاسم رضایی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در گرگان افزود: رشد سه تا 50 درصدی کشفیات کالای قاچاق بیشتر درکالاهایی همچون برنج، شکر، البسه، دارو و اقلام ضد فرهنگی بوده است.
وی همچنین گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 18 تن موادمخدر در مرزهای شرقی کشور کشف و ضبط شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال 73 درصد رشد را نشان می دهد.
وی با اشاره به وجود هشت هزار و 755 کیلومتر مرز مشترک ایران با 15 کشور همجوار خود و امنیت مطلوب در آن گفت: نقاط مرزی ایران برای هر گونه سرمایه گذاری و کمک به معیشت مرزنشینان آماده است.
سردار رضایی گفت: در مرزهای کشور مشکل امنیتی خاصی نداریم و فقط در بخش کوچکی از مرز پاکستان مشکلاتی وجود دارد که برای حل آن طی سال گذشته پنج نشست مشترک با کشور همسایه داشتیم و به تبع آن تردد غیرمجاز و کاهش ورود مواد مخدر را در این نقاط شاهد بودیم.
فرمانده مرزبانی کشور یادآور شد: از آنجایی که این کشور همسایه فرماندهی مرزبانی متمرکزی ندارد، نمی تواند مرز مشترک خود با ما را به طور کامل رصد و کنترل کند.
سردار رضایی خاطرنشان کرد: هم اکنون 70 گروه تروریستی و مجرمانه در کشور پاکستان فعال هستند و بعضا این گروه ها با آمدن به مرزهای ما ناامنی ایجاد می کنند.
وی تاکید کرد: 950 کیلومتر مرز مشترک ایران با پاکستان از مرزهای پرهزینه کشورمان محسوب می ‌شود و متاسفانه مدیریت دو طرفه وجود ندارد و بیشترین ورود مواد مخدر نیز از برخی این نقاط انجام می ‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل تصریح کرد: مبارزه با قاچاق کالا نقش موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد و در همین راستا قرارگاه مبارزه با قاچاق در مرزهای هدف کشور مانند بوشهر، هرمزگان و شمال غرب کشور تشکیل شده و هر کدام موضوع آن منطقه را پیگیری می ‌کنند.
فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به افزایش بودجه و اعتبارات و رفع نیازهای مرزبانی کشور در این بخش گفت: امید داریم دولت در ردیف اعتبارات برنامه ششم نیز توسعه مرزبانی را به صورت عملی در اولویت قرار دهد و در این ارتباط به 80 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.
سردار رضایی ادامه داد: نیروهای مرزبانی در شرایط سخت کاری قرار دارند و حمایت رفاهی مطلوب از آنان خارج از توان بودجه ای ناجا است.
3014/6203

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرمانده مرزبانی کشور: کشف کالای قاچاق در کشور افزایش یافته است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-88873) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا