تشدید نظارت سازمان استاندارد بر عرضه مواد غذایی در ماه مبارک رمضان

وحید مرندی مقدم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه علمی ایرنا، با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به برنامه های نظارتی مجموعه سازمان ملی استاندارد بر بازار در این ماه اشاره کرد و با تاکید براین که این نظارت ها نسبت به سایر ایام تشدید خواهد شد، گفت: طرح ویژه نظارتی رمضان از فردا سه شنبه در سراسر کشور آغاز و تا پایان ماه مبارک ادامه می یابد.
وی با تاکید براینکه به تمامی ادارات کل استانی سازمان ملی استاندارد در سراسر کشور اطلاعیه نظارت بر بازار مواد غذایی ابلاغ شده است، گفت: بر اساس این طرح سازمان استاندارد فراورده هایی را که مردم در ماه مبارک رمضان بیشتر استفاده می کنند بصورت ویژه در بازار کنترل خواهد کرد.
مرندی مقدم افزود: به منظور حمایت از حقوق مصرف کنندگان، طرح نظارت و بازرسی از مراکز صنفی و قنادی ها و مواد غذایی مورد استفاده مردم از جمله فراورده های لبنی، قند و شکر، برنج، گلاب، زولبیا، بامیه، روغن های سرخ کردنی و خوراکی مصرفی خانوار، انواع زعفران، انواع خرما بسته بندی شده و همچنین جعبه های مقوایی از فردا سه شنبه آغاز و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.
وی با بیان این که نبود کنترل کیفی بازار مواد غذایی به طور حتم عواقب جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت، تاکید کرد: این سازمان در ماه مبارک رمضان با توزیع وعرضه کنندگان کالاها و مواد غذایی بی کیفیت و غیراستاندارد و کسانی که اقدام به کم فروشی می کنند، به شدت برخورد قانونی خواهد کرد.
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد در ادامه از عموم شهروندان خواست هنگام خرید کالا، ضمن توجه به نشان استاندارد، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، و همچنین وزن کالا بسته بندی توجه لازم را مبذول نمایند.
علمی**1836**2017

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشدید نظارت سازمان استاندارد بر عرضه مواد غذایی در ماه مبارک رمضان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-96524) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا