نیروهای اتحادیه آفریقا در سومالی به فروش تدارکات نظامی متهم شدند

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از موگادیشو، ژنرال محمد شیخ حسن گفت که نیروهای سومالیایی به مکانی حمله کردند که گمان می رفت نیروهای اتحادیه آفریقا در آنجا تدارکات نظامی شامل کیسه های شن، تلفن، مهمات و سوخت را به فروش می رساندند.
در جریان این حمله، 9 سرباز سومالیایی نیز بازداشت شدند.
نیروهای اتحادیه آفریقا سال هاست که به فروش تدارکات نظامی در بازارهای سیاه سومالی متهم هستند، اتهامی که این نیروی 22 هزار نفری آن را رد می کند.
براساس این گزارش، هدف از ماموریت نیروهای اتحادیه آفریقا در سومالی کمک به دولت این کشور برای مقابله با تروریست های الشباب است.
الشباب یک گروه تروریستی است که برای براندازی دولت سومالی می جنگد.
این گروه در سال 2011 در جریان عملیات نیروهای ویژه اتحادیه آفریقا از موگادیشو (پایتخت) بیرون رانده شد و سال گذشته نیز با همکاری مشترک این نیروها و ارتش ملی سومالی، چند پایگاه خود در جنوب این کشور را از دست داد.
تروریست های الشباب به رغم محرومیت از کنترل بخش هایی در سومالی، به حملاتی چون تیراندازی و عملیات نیروهای انتحاری روی آورده و پایگاه های اتحادیه آفریقا در این کشور را هدف قرار داده اند.
خاورم**9109**1144

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نیروهای اتحادیه آفریقا در سومالی به فروش تدارکات نظامی متهم شدند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-96528) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا