داورزنی: موفقیت والیبال ایران حاصل برنامه ریزی بلند مدت است

به گزارش ایرنا، محمدرضا داورزنی امروز (دوشنبه) در مراسم دیدار «اسحاق جهانگیری »معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان ورزشی و قهرمانان اعزامی ایران به بازیهای المپیک و پارالمپیک ریو که در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است، گفت: اتفاقی که در والیبال کشور رخ داد حاصل برنامه های بلند مدتی بود که از سال های گذشته شکل گرفته بود. والیبالیست های ایران توانستند در لیگ جهانی و قهرمانی آسیا حضور خوبی داشته باشند.
وی ادامه داد: والیبال ایران در میان هشت تیم برتر دنیا قرار دارد و از رقابت با تیم های آسیایی خارج شده ایم. برای حضور والیبال در المپیک ریو از برنامه های بلند مدت استفاده کردیم و تلاش خود را برای رسیدن به خود کفایی کردیم و در این راه موفق بودیم.
رییس فدراسیون والیبال، گفت: توانستیم با پشتوانه سازی تیمی آماده کنیم که در ژاپن تیم های بزرگی را از پیش رو برداشت و به المپیک ریو رسید. این کسب سهمیه بازتاب بسیار خوبی در فدراسیون جهانی والیبال داشت.
وی تصریح کرد: تیم والیبال نوجوانان ایران هم سرمایه های آینده ما برای تیم بزرگسالان هستند و مطمئن هستم این والیبالیست ها با انگیزه ای که دارند مسیر رو به رشد خود را دنبال کنند.
وی اظهار کرد: مسئولیت سنگینی خواهیم داشت و اطمینان دارم با استعداد های خوبی که در کشور وجود دارد در آینده تیم قدرتمند تری تشکیل شود.
مراسم دیدار «سحاق جهانگیری »معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان ورزشی و قهرمانان اعزامی ایران به بازیهای المپیک و پارالمپیک ریو در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است.
همچنین آیین بدرقه کاروان ورزشی ایران به بازیهای المپیک ریو با حضور حجت الاسلام دکتر« حسن روحانی » رئیس جمهوری در تیرماه امسال برگزار خواهد شد.
کاروان اعزامی ایران به ریو 2016 قبل از راهیابی بلندقامتان والیبال کشورمان برای نخستین بار در تاریخ بازی های المپیک 47سهمیه کسب کرده که با کسب نخستین سهمیه تیمی تاکنون این تعداد به 59 سهمیه افزایش یافته است.
همچنین بانوان با کسب 9 سهمیه المپیک ریو 2016 برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشور رکورد بیشترین سهمیه راه یافته به بازی های المپیک را به خود اختصاص دادند.
نمایندگان ایران نیز تا قبل از بازی های المپیک ریو فرصت دارند تا در رشته های تیر و کمان، بوکس، دو و میدانی، بسکتبال و شنا برای کسب سهمیه ریوبخت آزمایی کنند.
همچنین کاوران پارالمپیک ایران به ریو دوژانیرو تاکنون 88سهمیه کسب کرده که از این تعداد 20سهمیه مربوط به بانوان است.
بر این اساس سی و یکمین دوره بازیهای المپیک ریو از( 5 تا 21 آگوست/15 تا 31 مرداد 1395) و پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک نیز (7تا 18سپتامبر/ 17تا 27 شهریورماه امسال) در کشور برزیل برگزار خواهد شد.
ورزشی**9250**9118**1379

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «داورزنی: موفقیت والیبال ایران حاصل برنامه ریزی بلند مدت است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-96572) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا