10 میلیارد ریال برای تعمیر مخرن اب شرب شهر دهلران هزینه می شود

داراب بیرانوندی روز دوشنبه در حاشیه دیدار با فرماندار دهلران به خبرنگار ایرنا گفت: این مخزن 10هزار متر مکعبی به دلیل زلزله های سال گذشته بشدت تخریب شده که کار تعمیر آن در دست اجراست.
وی با اشاره به اعتبارات 14 میلیارد ریالی آب شرب شهری سال گذشته دهلران افزود: از این میزان فقط 10 درصد اختصاص یافت.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری ایلام با اشاره به برخورداری 65 درصدی شهر دهلران از شبکه فاضلاب شهری گفت: با توجه به توسعه شهر دهلران 35 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در دهلران باید اجرا شود که اعتباری بالغ بر 120میلیارد ریال نیاز دارد.
بیرانوندی با اشاره به تامین 60 درصد آب شرب دهلران از چاه های دشت اکبر و 40 درصد دیگر از چاه های بره بیجه گفت:کیفیت آب شرب چاه های بره بیجه در استان نمونه و در حد آب معدنی است.
وی متوسط ورودی ای سی آب شهر دهلران را 1000 اعلام کردو افزود: این مقدار ای سی در حد آب های قابل شرب استاندارد کشور است و مشکلی به لحاظ شرب وجود ندارد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری ایلام با اشاره به ورود 120 لیتر آب در ثانیه به شبکه آب شرب دهلران افزود: فرسودگی مهم ترین مشکل شبکه های آب شرب این شهر است که موجب پرت آب می شوندشده اند.
بیرانوندی در خصوص توسعه تصفیه خانه آب دهلران نیز گفت: درافق 1420 مطالعاتی داریم که هم از طریق سد دویرج با آب شیرین کن و هم تخصیص طرح گرمسیری این مهم را دنبال و از طرفی با همکاری آب منطقه ای نظارت منظمی روی چاه ها انجام می شود.
وی گفت: در نشست با فرماندار دهلران نیز موضوع آب شرب شهرستان وبرخی مشکلات شبکه ها و مخزن ها مطرح شد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری ایلام بازدید از پروژه های مهم آب شرب شهری و رایزنی با فرماندار دهلران برای به سرانجام رسیدن آنها از دیگر موضوعاتی عنوان کرد که در نشست با فرماندار دهلران پیگیری شد.
7175/6034

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «10 میلیارد ریال برای تعمیر مخرن اب شرب شهر دهلران هزینه می شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-96576) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا