گودرزی: امیدوارم نتایجی در خور نظام جمهوری اسلامی در ریو کسب شود

به گزارش ایرنا، «محمود گودرزی» امروز (دوشنبه) در مراسم دیدار «اسحاق جهانگیری »معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان ورزشی و قهرمانان اعزامی ایران به بازیهای المپیک و پارالمپیک ریو که در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است، تصریح کرد: امید داریم تا نتایج ورزشکاران باعث شادمانی جوانان کشور شود.
وی در ادامه به اعضای تیم والیبال نوجوانان ایران که به عنوان میهمان در مراسم فوق شرکت کرده اند، اشاره کرد و گفت: آنان آینده ساز رشته مفرح والیبال هستند و خوشحالم که این نوجوانان را در کنار خود می بینیم.
وزیر ورزش در ادامه از زحمات «محمدرضا داورزنی» رئیس فدراسیون والیبال که موجب موفقیت این رشته شده اند تشکر کرد و افزود: دولت همواره حامی والیبال بود تا یک ورزش تیمی بتواند برای نخستین بار با چنین قدرتی مسافر المپیک که رویداد مهم سیاسی، فرهنگی و ورزشی است، شود.
گودرزی ابراز امیدواری کرد تا والیبال ایران به هدف خود که سکونشینی در المپیک است، دست یابد.
وی با تاکید براینکه پیش از این بار مدال آوری در المپیک بر دوش دو رشته کشتی و وزنه برداری بوده است، گفت: چند سالی است که تکواندو به این جمع اضافه شده و ما باید تلاش کنیم تا در همه رشته ها مدال آور باشیم.
وزیر ورزش با تشکر از معاون اول رئیس جمهوری برای حضور در مراسم امروز، بیان داشت: ایشان در دولت حامی ورزش هستند و امروز می خواهیم نکات مدنظر ورزش ایران را به وی منتقل کنیم.
مراسم دیدار «سحاق جهانگیری »معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان ورزشی و قهرمانان اعزامی ایران به بازیهای المپیک و پارالمپیک ریو در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است.
همچنین آیین بدرقه کاروان ورزشی ایران به بازیهای المپیک ریو با حضور حجت الاسلام دکتر« حسن روحانی » رئیس جمهوری در تیرماه امسال برگزار خواهد شد.
کاروان اعزامی ایران به ریو 2016 قبل از راهیابی بلندقامتان والیبال کشورمان برای نخستین بار در تاریخ بازی های المپیک 47سهمیه کسب کرده که با کسب نخستین سهمیه تیمی تاکنون این تعداد به 59 سهمیه افزایش یافته است.
همچنین بانوان با کسب 9 سهمیه المپیک ریو 2016 برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشور رکورد بیشترین سهمیه راه یافته به بازی های المپیک را به خود اختصاص دادند.
نمایندگان ایران نیز تا قبل از بازی های المپیک ریو فرصت دارند تا در رشته های تیر و کمان، بوکس، دو و میدانی، بسکتبال و شنا برای کسب سهمیه ریوبخت آزمایی کنند.
همچنین کاوران پارالمپیک ایران به ریو دوژانیرو تاکنون 88سهمیه کسب کرده که از این تعداد 20سهمیه مربوط به بانوان است.
بر این اساس سی و یکمین دوره بازیهای المپیک ریو از( 5 تا 21 آگوست/15 تا 31 مرداد 1395) و پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک نیز (7تا 18سپتامبر/ 17تا 27 شهریورماه امسال) در کشور برزیل برگزار خواهد شد.
ورزشی**3783**1379

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گودرزی: امیدوارم نتایجی در خور نظام جمهوری اسلامی در ریو کسب شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-96577) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا