بودجه شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد 65 درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگار ایرنا، پژمان نیک اقبالی روز دوشنبه در نشست با شهرداران کهگیلویه و بویراحمد با موضوع اقتصاد مقاومتی افزود: بودجه شهرداری های استان در سال 93 حدود 780 میلیارد ریال بود که این میزان در سال های 94 و 95 به ترتیب به یک هزار و 130 میلیارد ریال و یک هزار و 200 میلیارد ریال رسید.
وی بیان کرد: این میزان بودجه به جز کمک های دولت و یا سازمان شهرداری های کشور بوده بلکه از محل درآمدهای شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد تامین و جذب شده است.
نیک اقبالی اظهار کرد: از سهمیه شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد از این میزان بودجه باید 60 درصد برای امور عمرانی و 40 درصد نیز برای امور جاری هزینه می شد که از سوی برخی شهرداران استان به طور دقیق و کامل رعایت نشده و نوعی تخلف است.
وی عنوان کرد: همت دولت تدبیر و امید و مسئولان وزارت کشور کاهش مشکلات شهرداری هاست و در این راستا نیز از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد.
نیک اقبالی ابراز داشت: دو لایحه شامل لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و لایحه مدیریت واحد خدمات شهری به زودی از سوی دولت یازدهم به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود که در صورت تصویب و اجرای آنها بخش عمده ای از مشکلات شهرداری ها به ویژه در حوزه اعتبارات کاهش می یابد.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: بحث اقتصاد مقاومتی از سوی شهرداران استان بیش از پیش جدی گرفته شود و ایده ها و برنامه های خود در این زمینه را نیز به زودی ارائه دهند.
نیک اقبالی گفت: تکیه بر منابع مالی پایدار و متکی نبودن به اعتبارات محدود دولتی می تواند کمک بسزایی به اجرا و تحقق هر چه مطلوبتر اقتصاد مقاومتی از سوی شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد کند.
وی با اشاره به اینکه کارآمدی و تخصصی شدن نیروهای انسانی تاثیر چشمگیری در زمینه اجرا و تحقق اقتصاد مقاومتی از سوی شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد خواهد داشت، بیان کرد: شهرداری های استان نیروی انسانی مازاد بر نیاز دارند و این نیروها نیز هزینه بردار هستند.
نیک اقبالی اظهار کرد: تاکید مسئولان وزارت کشور بر تعدیل نیروهای انسانی شهرداری ها و در صورت لزوم بکارگیری نیروهای تخصصی و فنی است.
وی بدون اشاره به آمار، عنوان کرد: بسیاری از شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد نیروهای انسانی تخصصی و فنی کافی را ندارند که باید این معضل به زودی برطرف شود.
نیک اقبالی ابراز داشت: شهرداران کهگیلویه و بویراحمد نگاه درآمدی به کمیسیون ماده 100 و جرایم دریافت شده از محل ساخت و سازهای غیرمجاز نداشته باشند زیرا هر چند که در کوتاه مدت درآمدزاست اما در بلندمدت مشکل آفرین خواهد بود.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: امسال آخرین سال فعالیت دور چهارم شوراهای اسلامی شهرها در این استان است و احتمال دارد برخی اعضای شوراهای استان برای جمع آوری آرا از امکانات، تجهیزات و اعتبارات شهرداری ها استفاده کنند که باید جلوی چنین اقدامی گرفته شود.
نیک اقبالی گفت: برخی از شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد به سه موضوع مهم کشتارگاه ها، پسماند و دفن زباله توجه لازم را نمی کنند که باید تلاش و برنامه ریزی بیشتری در این زمینه شود هر چند که امکانات و اعتبارات محدود است.
وی بیان کرد: برای جلوگیری از گسترش معضلات حاشیه نشینی و ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد باید کنترل و نظارت بیشتری از سوی شهرداری های این استان انجام شود.
نیک اقبالی اظهار کرد: وضعیت اجرای پروژه های عمرانی شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد به طور دقیق و کامل بررسی می شوند و انتظار می رود که کیفیت لازم را داشته باشند.
وی عنوان کرد: اجرای سازه های موقت و بدون اصول فنی در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد ممنوع است و شهرداری های استان نیز باید از اینگونه سازه ها به ویژه در حاشیه شهرها جلوگیری کنند.
7535/6162

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بودجه شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد 65 درصد افزایش یافت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-96581) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا