فیس بوک برای دوران پس از زاکربرگ آماده می شود

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تک شات ، هیئت مدیره فیس بوک خود را برای بدترین کابوس این شرکت؛ آینده ای بدون موسس این شبکه اجتماعی مارک زاکربرگ، آماده می کنند. علیرغم اعتماد بالای سرمایه گذاران فیس بوک به زاکربرگ، هیئت مدیره این شرکت قصد دارد طرحی را برای رویارویی با غیاب زاکربرگ آماده کند. 
به همین منظور، هیئت مدیره فیس بوک طرحی را به سازمان بورس و اوراق بهادار اعطا کرده که پس از قطع همکاری زاکربرگ با این شرکت قابل اجرا خواهد بود.
به موجب این طرح، در صورت قطع همکاری زاکربرگ با فیس بوک، سهام درجه B با رده اهمیت حداکثری که حق رای بیشتری را در اختیارش قرار می دهند به سهام درجه A با قدرت کمتر تبدیل می شوند. این بدان معنا است که زاکربرگ در صورت ترک فیس بوک نیز همچنان قادر به حفظ سهمی به اندازه 14.8 درصد از این شرکت خواهد بود. این در حالی است که زاکربرگ اکنون 53.8 از مجموع حق آرا را در اختیار دارد.
در بخشی از متن این طرح آمده که "اگر آقای زاکربرگ روزی تصمیم به ترک فیس بوک بگیرد، تاثیر آن بر ما بسیار منفی خواهد بود، مگر اینکه بتوان جایگزینی لایق را برای او پیدا کرد. در نتیجه، این قوانین جدید این اطمینان را به ما می دهد که فیس بوک همواره شرکتی تحت کنترل موسس خود نخواهد بود و در صورت خداحافظی موسس آن، می تواند همچنان به کار خود ادامه دهد."
جدا از این طرح، ترک فیس بوک توسط زاکربرگ چیزی نیست که هیئت مدیره به دنبالش باشد و همچنین بسیار بعید است که در آینده نزدیک چنین اتفاقی رخ بدهد. این را می توان به وضوح در تصمیمات اخیر زاکربرگ مشاهده کرد. او چندی پیش با اعمال تغییراتی در ساختار فیس بوک، جایگاه قدرتمند خود را حتی در شرایطی که تمرکز او بر سایر فعالیت های جانبی این شرکت معطوف است نیز تثبیت کرد.
به هر ترتیب، هیچ تهدیدی علیه مدیریت زاکربرگ در فیس بوک به چشم نمی خورد. مگر کسی می تواند فیس بوک را بدون زاکربرگ تصور کند؟


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فیس بوک برای دوران پس از زاکربرگ آماده می شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-96587) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین